Tipy, jak omezit nadměrné mňoukání siamských koček

Tipy, jak omezit nadměrné mňoukání siamských koček

Každý rodič siamské kočky si stěžuje na nadměrné mňoukání svého mazlíčka. Některé siamské kočky totiž vytrvale a hlasitě mňoukají. Často to může být pro mnoho majitelů domácích zvířat důvodem k obavám. I když je mňoukání, přesněji řečeno mňoukání, siamským kočkám vlastní, existuje několik důvodů, proč vaše siamská kočka může nadměrně mňoukat:

Od nudy až po touhu po pozornosti, siamské kočky spoléhají na nadměrné mňoukání, aby komunikovaly se svými majiteli. A i když to zpočátku může znít roztomile, může se to rychle ukázat jako otravné pro vás.

Pokud hledáte způsoby, jak omezit nadměrné mňoukání vaší siamské kočky, je důležité zjistit příčinu nadměrného mňoukání. Jakmile zjistíte, proč vaše kočka nadměrně mňouká, můžete se spolehnout na rady, jako je lepší péče o zvíře a trávení více času s ním, které nežádoucí chování vaší siamské kočky omezí. Pamatujte, že vaše siamská kočka nepřestane mňoukat úplně. Koneckonců je to jeden ze způsobů, jak s vámi bude vaše kočkovitá šelma i nadále komunikovat. Můžete však svého mazlíčka vycvičit, aby omezil nežádoucí chování, jako je například nadměrné mňoukání.

V tomto příspěvku se podíváme na důvody, proč vaše siamská kočka může nadměrně mňoukat, a následně na praktické tipy, které vám pomohou nadměrné mňoukání siamských koček omezit.

Proč může vaše siamská kočka nadměrně mňoukat?

Siamské kočky jsou superenergické a mimořádně inteligentní. Jsou zvědavé a snaží se zjistit více o svém okolí. Navíc rády tráví čas se svými majiteli a dalšími členy rodiny. Siamské kočky však ze všeho nejvíc milují komunikaci. Protože jsou více společenské než jiná kočičí plemena, dávají také více najevo své potřeby.”

Pokud tedy vaše siamská kočka nadměrně mňouká, nemusí to vždy znamenat nebezpečí, ale vězte, že je to způsob komunikace. Nadměrné mňoukání je známkou toho, že byste se jako rodiče domácích zvířat měli zabývat něčím, co vaši siamskou kočku ovlivňuje. Zde jsou uvedeny některé z nejčastějších důvodů, proč vaše siamská kočka může nadměrně mňoukat:

Vaše siamská kočka není v pořádku

Siamské kočky jsou náchylné ke zdravotním potížím, jako je cukrovka, infekce močových cest atd. Zpočátku se u nich nemusí projevovat zjevné příznaky a symptomy, ale vaše kočka je může pociťovat. Různá onemocnění tedy mohou způsobit i nadměrné mňoukání vaší siamské kočky

Abyste vyloučili možnost zdravotního stavu, musíte pečlivě sledovat chuť k jídlu a celkové chování vaší kočky. V případě, že zaznamenáte výraznou změnu v chuti k jídlu, celkové úrovni energie nebo vyhýbání se toaletě, určitě si naplánujte návštěvu u veterináře a zjistěte přesnou příčinu nadměrného mňoukání.

Vaší siamské kočce se nedostává dostatek pozornosti

Siamské kočky vyžívají v interakci s lidmi a obzvláště touží po pozornosti svého majitele. Když však jako rodič zvířete nejste schopni věnovat vaší siamské kočce pozornost, po které touží, uchýlí se vaše zvíře k nadměrnému mňoukání. Je to jeden ze způsobů, jak dát najevo, že jako rodič zvířete nevěnujete své siamské kočce lásku a pozornost, kterou potřebuje.

Kromě nadměrného mňoukání se vaše siamská kočka uchýlí i k jiným způsobům, jak upoutat vaši pozornost. Může přijít a trávit čas na vašem klíně, i když jste zaneprázdněni nebo se vás drží, zejména když odcházíte z domu.”

Vaše siamská kočka vynechala krmení

Nyní je to instinktivní a vaše siamská kočka bude docela naštvaná, pokud ji zapomenete nakrmit. Pamatujte, že když si domů přinesete siamskou kočku, vězte, že nepotřebuje jen snídani, oběd a večeři. Vaše siamská kočka potřebuje také několik kratších jídel mezi nimi. Pokud tedy vaše siamská kočka nadměrně mňouká, je dobré zkontrolovat rozvrh krmení vašeho mazlíčka.”

Vaše siamská kočka se cítí znuděná a osamělá

Siamské kočky jsou společenské a mazlivé. Kromě toho potřebují interakci s člověkem a podněty, aby se jim dařilo a mohly usměrňovat svou energii. Když však zůstávají od 9 do 5 hodin samy doma, zatímco vy jste v práci, může být pro vašeho mazlíčka poměrně náročné zpracovat samotu a osamělost. Je také možné, že se u vašeho mazlíčka v důsledku toho rozvine separační úzkost

Pokud tedy vaše siamská kočka nadměrně mňouká, jakmile se vrátíte domů, možná se vám snaží říct: ”Celý den jsem se nudila a byla jsem sama.”

Věk vaší siamské kočky

Pokud si domů poprvé přivádíte starší siamskou kočku, možná nevíte, že starší kočky mají tendenci mňoukat více než mladší. Jedním z možných stavů, který souvisí se stářím, je senilita. Pokud je vaše siamská kočka starší a neustále mňouká, měli byste si domluvit schůzku s veterinářem, aby mohl vyloučit možnost senility.

Vaše siamská kočka se může chtít množit

Pokud vaše siamská kočka není kastrovaná, jednou z možných příčin nadměrného mňoukání je, když se vaše kočka chce množit. Pokud je příčinou nadměrného mňoukání touha po rozmnožování, může vaše kočka vykazovat i další příznaky, například stříkat moč na všechny strany a být extrémně neklidná

I když neexistuje vůbec nic, co byste mohli udělat, když vaše kočka mňouká kvůli rozmnožování. Je to však jen fáze, a jakmile skončí, můžete si promluvit s veterinářem o kastraci vaší siamské kočky.”

Tipy, jak omezit nadměrné mňoukání vaší siamské kočky

Siamské kočky jsou přirozeně hlasité. Rády komunikují, ale když mňoukání začne být nadměrné, je na čase s tím něco udělat. Zde je několik tipů, které můžete vyzkoušet, abyste nadměrné mňoukání své siamské kočky omezili. Nezapomeňte, že tyto tipy pomohou nadměrné mňoukání omezit, ale chování bude stále přítomno, protože je součástí jejich povahy.

Trávte se svou siamskou kočkou kvalitní čas

Jak již bylo zmíněno, siamské kočky vynikají v interakci s lidmi. Navíc mají rády společnost dětí, jiných koček a psů. Pokud si tedy myslíte, že vaše siamská kočka nadměrně mňouká, protože s ní netrávíte dostatek času, možná byste se měli podívat na svůj denní program. Vždy je dobré trávit se svým mazlíčkem kvalitní čas každý den. Ať už to děláte před prací, nebo po návratu domů, dejte své siamské kočce možnost navázat s vámi pouto, stejně jako to děláte se svými dětmi. Ujistěte se, že se svou siamskou kočkou strávíte dvakrát denně 15-20 minut. Můžete to využít jako čas strávený v klidu s vaším mazlíčkem nebo jako příležitost ke hře s ním, aby se vaše kočka psychicky vyburcovala a navázala s vámi zdravější pouto.

Pokud je doma více lidí, můžete se ujistit, že i oni stráví nějaký čas hrou s kočkou nebo prostě navázáním pouta s ní.

Dále vězte, že siamské kočky dobře vycházejí s jinými kočkami a dokonce i se psy. Proto může být dobré mít doma více než jednoho domácího mazlíčka, aby se siamská kočka nenudila.”

Dodržujte důsledný plán krmení

Další důležitou věcí, kterou musíte udělat, je dodržovat důsledný plán krmení. To pomůže, pokud vaše siamská kočka nadměrně mňouká z hladu. Nemusíte však vždy krmit pokaždé, když vaše siamská kočka mňouká. Místo toho se držte rozvrhu krmení, a pokud vaše kočka mezi tím mňouká, nakrmte ji, jakmile se uklidní.

Naplánujte si spoustu příležitostí ke hře, zatímco jste pryč

Pokud musíte nechat svou siamskou kočku doma samotnou, je dobré naplánovat pro svého mazlíčka spoustu příležitostí ke hře. Investujte do kvalitních hraček, jako jsou škrabadla, puzzle a další hračky, které poskytují kočce mentální stimulaci. Je to skvělý způsob, jak zaměstnat vaši siamskou kočku v době vaší nepřítomnosti. Kromě toho také zlepšují duševní bdělost vaší kočky a uspokojují její přirozenou zvědavost.

Naplánujte si návštěvu u svého veterináře

Zatímco zkoušíte všechny výše uvedené tipy, nezapomínejte, že nadměrné mňoukání může znamenat onemocnění nebo zdravotní stav. Pokud si všimnete změny chuti k jídlu a úrovně energie vašeho zvířete spolu s nadměrným mňoukáním, naplánujte si návštěvu u svého veterináře. Konzultací s veterinářem vyloučíte možnost zdravotních problémů a kognitivních dysfunkcí, jako je senilita, která je u starších siamských koček běžná.”

Slova na závěr

Siamské kočky jsou jedinečné z několika důvodů a mňoukání je jedním z nich. Oblíbené mňoukání siamských koček je může odlišovat od ostatních plemen koček. Jakmile se však změní v nadměrné mňoukání, je nejlepší zjistit jeho příčinu a pomocí výše uvedených rad ho omezit