Návod, jak se sblížit se siamskou kočkou

Návod, jak se sblížit se siamskou kočkou

Siamské kočky jsou známé jako mimořádně inteligentní a láskyplné plemeno. Proto jim musíte věnovat dostatek času na péči a hru, abyste s nimi vypěstovali zdravý vztah. Dobrou zprávou je, že tyto kočky si s vámi rády hrají a jsou ve vaší společnosti. Nebude pro vás tedy problém udržet kočku při hře v zaujetí. Časem uvidíte, že vaše siamská kočka pochopí, kdy se cítíte, a poskytne vám útěchu, když ji budete potřebovat. Tento průvodce vám tedy ukáže, jak se s vaší siamskou kočkou sblížit

Jak se sblížit s vaší siamskou kočkou

Se sbližováním s vaší kočkou byste měli začít, dokud je ještě malá. Projevování přiměřené pozornosti, péče a náklonnosti pomůže vaší kočce uvědomit si, že jste její pečovatel. V důsledku toho s vámi bude chtít trávit více času, což zase posílí pouto s vaším mazlíčkem. Zde se dozvíte, jak postupovat při vytváření vazby se siamskou kočkou:

Pochopte svou siamskou kočku

Vazbu se svým mazlíčkem si můžete vytvořit pouze tehdy, pokud mu důkladně rozumíte. Každá kočka je jedinečná, ale existují některé osobnostní rysy siamských koček, kterým byste měli porozumět.”

Siamské kočky jsou vysoce inteligentní kočky. Proto vyžadují dostatek duševní stimulace při hře, aby zůstaly zdravé. Proto budete muset zajistit, aby vaše kočka měla k dispozici hračky, které ji budou podněcovat k používání mysli. Hračky jako

Siamské kočky také nedělají dobře, pokud je necháte samotné. Vztah s kočkou můžete očekávat pouze tehdy, pokud budete každý den po značnou část dne přítomni.

Čtení řeči těla kočky

Nyní, když máte jasno v některých požadavcích na péči o kočku, budete muset umět číst řeč jejího těla. Tak budete schopni určit, jaké věci má vaše kočka ráda. Tyto informace pak můžete použít jako vodítko při péči o kočku.”

Siamské kočky obvykle chodí sebevědomě s hlavou vpředu a vztyčeným ocasem, když mají dobrou náladu. Kromě toho se kočky natahují na boku a ohýbají tlapky, když jsou uvolněné a v pohodě.”

Nejlepší je pokusit se ke kočce přiblížit a pohladit ji, když se cítí uvolněná. Pohybujte se pomalu, abyste zvíře nevylekali. V některých případech se vaše kočka může nahrbit a pokusit se obtočit ocas. Tato činnost naznačuje, že se vaše kočka cítí úzkostně. Proto je nejlepší v té chvíli přestat a nechat kočku být, aniž byste se jí dotýkali. Když jí dáte prostor, pomůže jí to také pochopit, že uznáváte její hranice.”

Udržujte se siamskou kočkou oční kontakt

Kočky jsou známé tím, že umí skvěle komunikovat prostřednictvím očního kontaktu. Při komunikaci s kočkou proto dbejte na to, abyste s ní udržovali dostatečný oční kontakt. Můžete si lehnout vedle své kočky, když odpočívá, a dívat se jí do očí. Zvažte možnost, že oči několikrát otevřete a zavřete, když se na vás kočka podívá.”

Nepřehánějte oční kontakt

Nejlepší je na kočku nezírat. Mohli byste v ní vyvolat nepříjemný pocit. Také pokud vaše siamská kočka odvrátí hlavu, znamená to, že už vás naše can nepovažuje za hrozbu. Důsledný nedostatek očního kontaktu však může poškodit vaše spojení se zvířetem.”

Poskytněte své siamské kočce základní potřeby

Důležitou součástí sbližování se siamskou kočkou je to, že tento proces nějakou dobu trvá. Budete muset vynaložit poměrně dost času a úsilí, aby vám kočka začala důvěřovat. Jedním z nejlepších způsobů, jak to zajistit, je tedy nadále jí poskytovat ty nejlepší možné potřeby:

Dbejte na to, abyste ji každý den včas krmili. Kromě toho by měly mít přístup k čisté vodě. Udržujte stelivo v čistotě, aby se necítily rozrušené. Kromě toho byste jim měli zajistit pohodlný úkryt bez ohledu na to, zda se zdržují pouze doma, nebo chodí ven.”

Časem vás kočka bude vnímat méně jako hrozbu a více jako bytost, které může důvěřovat. Začne vás tedy následovat, když od vás bude něco potřebovat.”

Hrajte si s kočkou co nejvíce

Jak již bylo zmíněno výše, siamské kočky jsou inteligentní a láskyplné. Proto potřebují každý den alespoň 15 až 30 minut interaktivní hry, aby zůstaly zdravé. V prvních dnech, kdy si siamskou kočku přinesete domů, se k vám nemusí tolik přibližovat. To se však časem změní a stanou se velmi přátelské povahy. Zde je tedy několik tipů, jak se s vaší siamskou kočkou sblížit hrou s ní:

Používejte hračky, které vám umožní interakci s vaší kočkou

Při hře používejte interaktivní hračky, které jsou připevněné na provázcích, nebo používejte laserové ukazovátko. Tyto hračky mohou u vaší kočky vyvolat výbušné reakce a umožní jí, aby si hraní více užila

Kromě toho byste jí měli pořídit také hračky, se kterými si může hrát sama. Tímto způsobem můžete zabránit tomu, aby se vaše kočka nudila, i když pracujete. Na trhu je k dispozici několik možností, takže se ujistěte, že vybíráte kvalitní hračky, které pomohou vaší kočce zůstat duševně zdravá.”

Zvažte hračky s příměsí šanty kočičí

Zároveň byste mohli svou kočku vzrušit pomocí hraček s příměsí šanty kočičí. Mnoho koček má rádo catnip, ale některé ne. Pokud poznáte, že vaše siamská kočka nemá ráda catnip, už ji kočce nedávejte

Navíc, ať už si s kočkou hrajete s čímkoli, nejvhodnější dobou je brzy ráno a v noci. Hra v noci může vaší kočce pomoci připravit se na spánek. Díky tomu bude menší pravděpodobnost, že vás uprostřed noci vzbudí.”

Projevte kočce náklonnost

Nebojte se projevit kočce náklonnost. Siamské kočky mají rády značné množství vaší pozornosti a mohou se ozvat, když jí potřebují více. Mazlete se proto se svou kočkou jako s dítětem. Nechte ji sedět na klíně nebo vedle sebe, když se díváte na televizi. Taková interakce pomůže vaší kočce, aby se ve vaší blízkosti cítila bezpečně, a z dlouhodobého hlediska to pomůže při vytváření pouta se siamskou kočkou.”

Naučte svou siamskou kočku nějaké triky

Siamské kočky jsou inteligentní plemeno, a proto je pravděpodobnější, že se naučí nějaké triky než jiná plemena. Přesto je učení koček trikům vždy pomalý proces. Proto byste měli být trpěliví a vyhnout se tomu, abyste kočku nutili dělat něco, co nechce. Pokud to uděláte, kočku tím jen rozrušíte.”

Pouto mezi vámi a siamskou kočkou můžete posílit, pokud ji budete cvičit sami. Snažte se zaměřit na to, abyste svou kočku učili jeden trik po druhém, abyste zajistili, že se ho dobře naučí. Kromě toho se snažte, aby každý trénink byl zábavný, interaktivní a kreativní. Tímto způsobem se vaše kočka nebude snadno nudit. Bude mnohem těžší kočku vycvičit, pokud se bude během výcviku nudit.”

Dopřejte kočce odměnu, když splní úkol

Při společných hrách byste měli zvážit, zda kočku odměnit, když splní určitý úkol. To funguje i tehdy, když ji chcete naučit dělat jiné věci. Tomuto úkonu se říká pozitivní posilování. Jedná se o proces, při kterém kočku trénujete na splnění určitého úkolu tím, že jí po jeho dokončení poskytnete odměnu

Po nějaké době vaše kočka pochopí, že jí tato činnost zajistí žádoucí výsledek. V důsledku toho bude vaše kočka ochotnější danou činnost vykonávat a nakonec ji bude dělat i bez nutnosti pobídky

Pozitivní posilování můžete použít i při výcviku kočky k používání záchodové mísy. Většina koček se k používání steliva uchýlí bez tréninku, ale některé mohou potřebovat pobídku.”

Pár slov na závěr

Po přečtení tohoto návodu, jak se sblížit se siamskou kočkou, by vám mělo být jasné, že jste prostě museli být důslední v péči o kočku a projevovat jí náklonnost. S některými kočkami se naváže vazba snadněji a s některými je potřeba více času. Ujistěte se, že jste vždy trpěliví a že své kočce i nadále projevujete lásku a péči, i když o vás v prvních dnech nebo týdnech nejeví velký zájem