Jak seznámit siamskou kočku s jinou kočkou

Jak seznámit siamskou kočku s jinou kočkou

Siamská kočka je nejstarší a nejznámější plemeno koček, které se vyskytuje po celém světě. Tyto kočky jsou známé svou milující povahou a hravou a milou povahou. Nemají problém přizpůsobit se svému majiteli a rychle se k němu přimknou. Ve skutečnosti jsou siamské kočky známé tím, že mají k člověku ”psí” náklonnost.

Když však dojde na seznamování siamské kočky s jinou kočkou, může to být trochu složitější. Je třeba být opatrný a postupovat pomalu, aby se ani jedna z koček nepřemohla. Je třeba dbát na tři fáze – oddělení, vizuální kontakt a plný kontakt.

V tomto článku se dozvíte, jak seznámit siamskou kočku s jinou kočkou, aby se obě dobře přizpůsobily a nebojovaly spolu.

Jaká je siamská kočka?

What is a Siamese cat like?

Siamská kočka se nijak neliší od ostatních běžných koček. Je to však jedno z nejstarších plemen koček, které pochází z Thajska. Kdysi byly siamské kočky považovány za královské.

Je známo, že tyto kočky potřebují společnost, jinak jsou osamělé. Mají společenskou povahu a mohou se zdát, že vyhledávají pozornost. Protože jsou rády společenské, najdete je vždy, jak se snaží hledat nové způsoby, jak se ke svým majitelům chovat láskyplně. Pokud trávíte dlouhé hodiny v práci, raději siamskou kočku nechovejte, protože by velmi trpěla, kdyby byla doma úplně sama.

To vás možná překvapí – zatímco některé kočky mají rády svůj vlastní prostor a rády si dělají své vlastní věci bez neustálé přítomnosti člověka, siamské kočky jsou jiné. Ve skutečnosti budou překážet a vyžadovat neustálou pozornost od lidí, kteří s nimi tráví nejvíce času.

Siamské kočky mají jedinečnou osobnost. Velmi se liší od ostatních kočičích plemen, zejména v interakci s člověkem. Mohou být náročné na péči a vyžadovat péči. Pro majitele, kteří se siamskou povahou setkávají poprvé, by mohlo být těžké si na ni zvyknout. Siamské kočky jsou také velmi upovídané – po celý den budou pomocí hlasivek neustále komunikovat se svými majiteli. Je dobré je rozptýlit a poskytnout jim podněty v podobě hádanek a hraček.

Kromě neustálé potřeby lásky jsou tyto kočky mimořádně inteligentní. Velmi rychle se učí novým dovednostem a rády zkoušejí nové věci. Právě jejich inteligence jim usnadňuje komunikaci s ostatními kočkami.”

Seznámení siamské kočky s jinou kočkou – dávkování

Introducing a Siamese cat to another cat- The dos

1. Kočka se musí naučit, jak se má chovat. Mějte na paměti osobnost své kočky

V předchozí části článku byla popsána osobnost siamské kočky. To však neznamená, že všechny siamské kočky budou mít stejnou osobnost

Je důležité zjistit, jaká je vaše kočka. Musíte pochopit, kdy je vaše kočka ráda sama. Pokud se vaše kočka nikdy neseznámila s jinými kočkami a obvykle tráví veškerý čas doma, můžete mít problém seznámit siamskou kočku s jinou kočkou. Proto je nezbytné pochopit osobnost a vzorce chování vaší kočky. ”

Důležité je také pochopit věkový rozdíl mezi dvěma kočkami. Například koťata jsou vždy hyperaktivnější a aktivnější než starší kočky. Chov obou v jedné místnosti může starší kočku dráždit, protože nemusí odpovídat úrovni energie mladší kočky. Místo toho můžete starší kočce umožnit, aby pozorovala hru té malé, a pomalu ji nechat, aby si vybudovala svůj zájem.

2. V případě, že si starší kočka hraje s malým koťátkem, můžete ji nechat, aby si s ním hrála. Nechte obě kočky, ať se navzájem očichají

Čich je nesmírně důležitý, zejména u zvířat. Podle něj se rozhodují, zda se mají rády a zda se cítí v bezpečí.”

Při seznamování siamské kočky s jinou kočkou postupujte pomalu. Začněte tím, že jednu kočku necháte spát v pokoji té druhé. Tak si zvyknou na pach toho druhého. Nezapomeňte však, že nutit je, aby si na jeden den vyměnily místnosti, neprospěje. Možná budete muset v tomto postupu pokračovat několik týdnů, než se vzájemně přijmou v domě.

3. V případě, že se kočky budou vzájemně sbližovat, je třeba, aby se na sebe podívaly. Povzbuzujte obě kočky, aby se na sebe dívaly

Pokud na sebe obě kočky nereagují dobře a začnou mít teritoriální problémy, nedělejte si starosti. Můžete začít tím, že jim umožníte, aby se na sebe navzájem dívaly přes dětskou branku

Stačí zajistit, aby se branka neotevřela z ničeho nic. Nechte obě kočky, aby se na sebe dívaly a pomalu si porozuměly. Jakmile budou připraveny a budou vědět, jak se ta druhá tváří, začněte pomalu otevírat branku. Nenuťte je, aby se na sebe vrhaly. Místo toho jim dejte čas a prostor, aby spolu mohly samy komunikovat. Důležité je jejich předchozí seznámení.

Seznámení siamské kočky s jinou kočkou-nedoporučení

Introducing a Siamese Cat to Another Cat

1. Seznamte siamskou kočku s jinou kočkou. Nenuťte je proces uspěchat

Při seznamování siamské kočky s jinou kočkou je nejdůležitější si uvědomit, že není třeba spěchat. Musíte mít po celou dobu trpělivost, jinak se vaše kočky mohou celý život nenávidět. Proces seznamování má zásadní význam. Zatímco některé kočky spolu vycházejí okamžitě, některým může trvat až několik měsíců, než se mezi sebou sžijí. ”

Pokud zjistíte, že se kočky mezi sebou perou, nenechte se odradit. Způsob, jakým kočka reaguje na jinou kočku, závisí na jejím chování a osobnosti. I když oběma kočkám může nějakou dobu trvat, než si na sebe zvyknou, jakmile se tak stane, nic z toho, co uděláte, je od sebe neodtrhne. Nezapomínejte mít obě kočky stejně rádi, aby se ta druhá necítila odstrčená.

2. Kočky se mohou vzájemně milovat, ale také se mohou milovat. Nenechávejte je samotné

Nechávat kočky bez dozoru, zejména dvě cizí kočky, je to nejhorší, co můžete udělat. Přestože je důležité umožnit oběma kočkám, aby se mezi sebou stýkaly a poznávaly se, musí to vždy probíhat pod vaším dohledem.”

Zatímco vrčení a občasnému syčení není třeba věnovat přílišnou pozornost, nedovolte jedné kočce, aby fyzicky napadla druhou. Pokud k tomu dojde, okamžitě zasáhněte a ujistěte se, že kočky od dalšího boje odradíte. Musíte být nablízku, abyste zastavili každou rvačku, která se rozpoutá; jinak by si na ni kočky mohly zvyknout. Když zjistíte, že se k sobě kočky chovají hezky, dejte jim trochu lásky spolu s pamlskem. Vždy používejte povzbudivá slova, abyste kočkám ukázali, jak dobře si vedou.”

3. Kočky si vždy musí počínat ohleduplně, aby se jim dařilo. Nepředpokládejte okamžitě, že obě kočky spolu budou vycházet

I když na pozitivním přístupu není nic špatného, nesmíte v žádném případě předpokládat, že vaše siamská kočka přijme jinou kočku okamžitě. I když je siamská kočka vůči vám a všem ostatním lidem nadmíru láskyplná, nezapomeňte, že kočky reagují na jiná zvířata odlišně.”

Proces seznamování siamské kočky s jinou kočkou musí být pomalý. Nejprve je držte odděleně. Poté jim umožněte určitý vizuální kontakt. Hned na konci, až se obě kočky sžijí s pachem a vzhledem té druhé, jim dovolte vzájemnou fyzickou interakci.”

Pokud zjistíte, že se vaše kočky perou více než obvykle nebo že jedna kočka komanduje druhou, nenechte to jen tak. Takové chování je neomluvitelné a nemělo by být podporováno. Pokárejte tu kočku, která se nechová slušně, a nezapomeňte kočky odměnit pokaždé, když se chovají slušně.

Závěr

I když se vám může zdát, že mít dvě kočky je zábavné, je to také velká zodpovědnost. Musíte dbát na to, abyste na celý proces seznamování siamské kočky s jinou kočkou dohlíželi tak, aby se obě kočky cítily dobře ve svém okolí.”

V případě, že jedna z koček odjede na nějakou dobu pryč, ať už na dovolenou k jinému členu rodiny nebo na krátkou dobu ke kamarádovi, je třeba celý tento proces zopakovat. Kočky na sebe obvykle zapomenou a bude třeba je znovu seznámit, zejména pokud se chcete vyhnout konfliktům. Koneckonců se při rozhodování spoléhají na sílu pachu. Když se vrátí do svého domova, mohou zjistit, že všechno voní jinak.”

Nemějte však obavy; ujišťujeme vás, že jakmile obě kočky pomalu znovu seznámíte, vzpomenou si na některé hezké chvíle, které prožily. Brzy si budou moci spolu hrát a vrátí se k tomu, že budou nejlepšími kamarády jako dřív!