Co je třeba zvážit při koupi kočičího stromu pro siamskou kočku – Purrtalk.com – Pomocné informace o kočkách

Co je třeba zvážit při koupi kočičího stromu pro siamskou kočku – Purrtalk.com – Pomocné informace o kočkách

Stejně jako lidé mohou i kočky potřebovat nábytek. Mnoho lidí si myslí, že je to vtip, ale my vás ujišťujeme, že i domácí zvířata potřebují nábytek. Pokud přemýšlíte o koupi kočičího stromu pro siamskou kočku, jsme tu pro vás, abychom vám poradili.”

Pokud své kočce dopřejete čas o samotě v jejím vlastním prostoru, znamená to, že si i vy můžete užít trochu klidu a pohody. Pro člověka je mít vlastní prostor zásadní. Stejně tak je důležité, aby kočka měla čas od času své soukromí.

Kočičí strom má řadu výhod. Vaše siamská kočka si na něm bude moci zdřímnout, šplhat, spát, škrábat se a trávit čas. Některé kočky jsou extrémně aktivní – tento kočičí strom pro ně může být ideálním prostorem. Samozřejmě by to také vaši kočku potěšilo a rozptýlilo. Navíc se jako majitel domu nebudete muset obávat, že by vaše siamská kočka poškrábala nábytek ve vašem domě a zničila cenné starožitnosti.”

Proč je kočičí strom důležitý?

O tom, jak důležitý je nákup kočičího stromu pro siamskou kočku, jsme hovořili již dříve. Vzhledem k jejich hyperaktivní povaze jsou vždy velmi aktivní a potřebují být neustále stimulovány hračkami. Jejich bezstarostná povaha způsobuje, že poškrábou nábytek po celém domě a zároveň házejí nádobí. Kdo by chtěl, aby jeho zbrusu nová sedačka byla týden po příchodu roztrhaná?

Zatímco tato hyperaktivní povaha je patrná u mladých koťat, starší kočky mohou také vykazovat časté návaly energie. Běžně se setkáváme s kočkami, které skáčou z místa na místo. Někdy při běhání z jednoho rohu místnosti do druhého poškozují a rozbíjejí věci, které jim stojí v cestě. Pokud bude mít vaše kočka strom na míru, který bude vycházet z jejích zálib a preferencí, bude se jí na něm líbit více. Nejlepší na tom je, že kočičí nábytek může být záchranou pro váš nábytek.

Kočičí stromy jsou dnes naprosto úžasné. Některé z nich jsou propracované a obsahují spoustu plošin, bidýlek, otvorů na schovávání, škrabadel a dokonce i připevněných kočičích hraček.”

Pokud máte dostatečný rozpočet, můžete se rozhodnout pro kočičí stromy s rampami, žebříky a dalšími zábavnými prvky, které vaší kočce umožní vyřádit se. Koneckonců, má to být bezpečné útočiště pro vaše kočky – měly by zde mít možnost odpočívat, hrát si a bavit se, jak jen budou chtít.”

Co je třeba zvážit při koupi kočičího stromu

1. Kočičí strom je vhodný pro kočky, které si chtějí odpočinout. Design

Stromy pro kočky můžete najít v různých velikostech, konfiguracích a designech. Každý strom pro kočky, který najdete, byl navržen z několika důvodů. Je ideálním místem pro odpočinek vaší kočky, a pokud ho budete mít u okna, stane se pro ni ideálním místem k odpočinku.”

Kočky zbožňují vrchol kočičího stromu, protože je vyvýšený. Rády mají výhled na své okolí, protože se díky tomu cítí bezpečněji. Některé kočičí stromy jsou dodávány s řadou škrabadel spolu s několika místy na hnízdění a prostory, které umožňují kočce pohodlně si zdřímnout. U kočičích stromů jsou běžné kolébky a pelíšky pro kočky.”

Musíte se rozhodnout, jaký druh kočičího stromu by vaší kočce vyhovoval. Na trhu najdete spoustu standardních kočičích stromů, ale klíčem k úspěchu je přizpůsobit tyto stromy požadavkům vaší kočky.

2. Kočičí stromy jsou vhodné pro kočky, které se chtějí vyhýbat svým potřebám. Škrábání

Každá kočka miluje škrábání. Je to jejich oblíbený koníček. Ve skutečnosti kočky škrábou všechno, co jim přijde pod ruku – koberce, dřevěný nábytek, provazy, dveře – na co si vzpomenete

Pokud nevíte, co přesně vaše kočka ráda škrábe, můžete se rozhodnout pro kočičí stromy, které mají spoustu možností škrábání

3. Kočky se rády škrábou. Osobnost kočky

Strom pro kočky musí být vyroben podle osobnosti vaší kočky. Při přizpůsobování kočičího stromu vybírejte takový, který vychází z velikosti a věku vaší kočky. Kromě toho mějte na paměti schopnost vaší kočky šplhat a to, jak aktivní vaše kočka ve skutečnosti je.”

Kočka, která ráda šplhá a tráví celý den různými aktivitami, bude mít radost z vysokého kočičího stromu, který má mnoho úrovní. Naopak starší kočky, které tráví většinu času spánkem nebo nerady mění místa, budou preferovat kočičí strom, který má spoustu míst na spaní. Na některých stromech jsou také tu a tam zavěšeny různé hračky – ty jsou skvělé pro koťata, která si ráda hrají.

4. Stromy pro kočky, které si rády hrají. Robustnost

Samozřejmostí je, že kočičí strom musí být dostatečně pevný, aby vydržel váhu kočky. Vaše kočka bude na strom skákat a účastnit se mnoha aktivit. Nechcete si pořídit kočičí strom, který se při sebemenším tlaku zlomí nebo praskne, protože by to kočce zanechalo šrámy. V budoucnu už nebude moci kočičímu stromu důvěřovat.”

Při nákupu kočičího stromu se ujistěte, že je pevný. Všímejte si, jak vypadá, a materiálů, které byly použity k jeho výrobě. Masivní dubové dřevo je u kočičích stromů oblíbenou volbou a díky nim také prostor vypadá velmi atraktivně

Některé další faktory, které je třeba zvážit, jsou, zda by měl mít kočičí strom plošiny, žebříky nebo hrazdy. Pokud je všechny tyto prvky má, je třeba zkontrolovat, zda snese váhu těchto dalších komponent. Pokud máte hodně koček, budete si muset pořídit velký stromový domek nebo dva stromové domky, aby si všechny kočky mohly užít svůj díl zábavy.”

Naštěstí si můžete pořídit také kočičí strom, který se hodí k nábytku ve vašem domě a dokonale ladí s jeho interiérem. Koneckonců, kočičí strom je také kus nábytku. Pořízením toho na míru mu pomůžete, aby ve vašem domě vypadal skvěle. To by neměl být problém, protože kočičí stromy jsou v moderní době navrženy tak, aby vypadaly výjimečně. Co vám brání v tom, abyste pro svou kočičku pořídili ten nejhezčí kočičí strom?

Bezpečnostní tipy

Při nákupu kočičího stromu pro siamskou kočku je důležité mít na paměti tyto bezpečnostní faktory:

  • Škrabadlo by nemělo být příliš úzké ani vysoké. Pokud je strom pro kočky příliš úzký a police nejsou příliš široké, vaše kočka bude mít problém najít cestu dolů. To platí zejména pro koťata, která se potřebují podívat dolů, než skočí.”
  • Pokud si pořídíte kočičí strom s připevněnými hračkami, je důležité, aby hračky nebyly příliš dlouhé nebo pružné, protože hrozí, že si je kočka omylem omotá kolem krku a udusí se.”
  • Kočičí strom by neměl obsahovat žádné ostré předměty, které by mohly kočku potenciálně zranit.
  • Základna škrabadla by měla být dostatečně široká, aby se pod vahou vaší kočky příliš netřásla nebo aby se nezlomila, pokud vaše kočka začne skákat z jednoho místa na druhé.
  • Dbejte na to, aby byl kočičí strom vyroben z odolných materiálů. Samozřejmě, že u kočičích stromů, které stojí více, budou pravděpodobně použity kvalitnější konstrukční materiály. Stanovte si rozpočet, který jste ochotni za svou kočku utratit, a pamatujte, že tento strom má sloužit dlouho – je to skvělá investice.

Alternativa ke kočičím stromům

Pokud z nějakého důvodu nechcete kočičí strom kvůli místu, které by zabral, nebo penězům, které by stál, máme pro vás alternativu – kočičí bidýlka!

Až budete nakupovat pro svou kočku, zjistíte, že ne všechny druhy kočičích bidýlek se dodávají s částí pro strom. Můžete si pořídit například i okenní hřady pro kočku, které nezaberou příliš mnoho místa na podlaze vašeho domu. Ve skutečnosti nevyužívají vůbec žádný prostor, protože jsou zavěšena ve vzduchu. Bez připevněného podstavce mohou tato hřady ušetřit spoustu místa, zejména ve stísněném bytě

Mějte však na paměti, že hřady nemají škrabadlo. To znamená, že pokud vaše kočka miluje škrábání nábytku, připravíte ji o její oblíbenou zálibu. Ve skutečnosti se může stát, že si vaše kočka bude vybíjet svou frustraci jinde – třeba na nábytku kolem domu. Kdo by o to stál?